Grafik Tasarım

Grafik Web Tasarım Nedir?

Grafik tasarım; metin, kelimeler, şekil, resim, vb. görsel ve düşünsel fikirlerin bileşiminden oluşturulan çalışmaların belli bir disiplin dahilinde bir araya getirilmesi olarak tanımlanabilir. Kitlelerle iletişim kurmak, etkili mesajlar vermek, güven duygusu aşılamak gibi önemi kavranması gereken bir sanattır. Tasarım çalışmalarının görsel  anlamda sunumu noktasında ise devreye matbaa girmektedir.

Web Tasarım
Web Tasarım
Grafik tasarım, bulunduğumuz her mekan ve durumda kısaca hayatın her alanında, sürekli yanıbaşımızdadır. Gazete, kitap, poster, işaret, broşür, tabela, kredi kartı, gibi sürekli iletişim durumunda olduğumuz nesneler bir şekilde grafik tasarım aşamasından geçmekte ve nihai olarak matbaa uğrak noktasından geçtikten sonra bizlere ulaşmaktadır. Teknik anlamda sadece bilgisayarda grafik tasarım programlarını kullanmakla icra edilen bir sanat dalı gibi görülse de gerçekte bu kadar basit değildir. Desen, renk bilgisi, düşünce gücü ve yaratıcılık kullanılarak bir sentez oluşturabilme becerisidir.

Bir firmanın kurumsal çalışmalarına başlanması ve kimliğinin oluşturulması noktasındaki ilk adım grafik tasarımla atılmaktadır. Kurumsal çalışmaların başarıya ulaşması da bütün bunlarla doğru orantılıdır. Etkili bir çalışma, çalışmayı yapan grafikerin, çalışma yaptığı firmanın ticariözünü iyi anlamasına bağlıdır. Firmanın akıllarda yer etmesi, rakiplerine  karşı tercih edilmesi, tüm bunlarla etkileşmim içindedir.

Web Tasarım
©2023 Copyright Anadolu Form Basımevi ve Matbaacılık All Rights Reserved